ד''ר יניב ארליךסמנכ"ל מדע
background
Previous page Next page
Beginning of quote:מערכי הנתונים הגנטיים והגנאולוגיים של MyHeritage יוצרים נקודת תצפית ייחודית על נוף הגנום האנושי. זה עוצר נשימה End of quote.
ד"ר יניב ארליך הוא מדען דנ"א בעל שם עולמי עם פרסומים רבים בתחומי הטבע והמדע. ב-MyHeritage, יניב מפקח על כל ההיבטים הנוגעים למחקר מדעי וחדשנות בתחום הדנ"א, אשר הינם עמוד השדרה של הדנ"א של MyHeritage. שיתוף הפעולה הראשון בין יניב ל-MyHeritage אירע עוד בשנת 2012, בזמן שיניב עבד על פרויקט שמטרתו לרתום את אילן היוחסין העולמי ב-Geni לשם מחקר מדעי פורץ דרך. בהמשך, תוך התרשמות ממחויבות החברה למחקר מדעי, ייעץ יניב ל-MyHeritage בשנת 2016 וסיפק לחברה את מומחיותו רבת הערך במהלך ההכנות להשקת הדנ"א של MyHeritage. החל מפברואר 2017 הוא הצטרף לחברה כדי לשמש בתפקיד סמנכ"ל המדע הראשי שלה.

לפני שהצטרף ל-MyHeritage, יניב ייסד את DNA.land, פרויקט אותו ניהל מתוקף תפקידו כמרצה למדעי המחשב וביולוגיה ממוחשבת באוניברסיטת קולומביה, וכחבר מרכזי ב-New York Genome Center. בנוסף, בעבר הוא שימש כחוקר המרכזי ועמית Whitehead במכון Whitehead ב- MIT (Massachusetts Institute of Technology).

יניב, המכונה האקר הגנום על ידי Nature.com, היה הראשון לקחת על עצמו ניתוח גנטי בקנה מידה עצום המגיע ממיקור המונים. הוא מכיר בגנטיקה אנושית ככלי חזק במיפוי אותנטי של היסטוריה משפחתית. יניב השלים את לימודי הדוקטורט בבית הספר למדעים ביולוגיים על שם ווטסון (Watson School of Biological Sciences) במעבדת Cold Spring Harbor בשנת 2010, וזכה בפרסים רבים כמדען פורץ דרך, כולל פרס ה-Burroughs Wellcome Career (2013), פרס Harold M. Weintraub (2008), פרס ה-DRAPA's Young Faculty (2017) וכן פרס ה- IEEE/ACM-CS HPC (2008). בנוסף, בשנת 2010, זוהה יניב כאחד מצוות החוקרים הפרטיים של טכנולוגיית הגנום של המחר.

ברגעים הנדירים בהם אינו נמצא במעבדה שלו, יניב נהנה מניווטים ובילוי זמן עם שני ילדיו.